W sobotę 29 marca 2014 roku odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny zorganizowany przez Zespół Szkół nr 2 w Pile. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów, którzy przeszli eliminacje w swoich poziomach wiekowych i zakwalifikowali się do kolejnego etapu. Byli to: Nikola Sprenger z klasy  III a, Maciej Smętkowski z klasy IV a, Małgorzata Mateja z klasy V b i Katarzyna Kubicka z klasy VI d.

Po długich zmaganiach z bardzo trudnymi tekstami dyktand dwie nasze uczennice znalazły się w gronie zwycięzców:

• Katarzyna Kubicka zdobyła II miejsce w poziomie klas szóstych,
  • Małgorzata Mateja zdobyła III miejsce w poziomie klas piątych!!!

Biorąc pod uwagę rangę konkursu i bardzo wysoki poziom umiejętności wszystkich uczestników z Piły i okolic można śmiało stwierdzić, że dziewczęta osiągnęły bardzo duży sukces. Gratulujemy naszym reprezentantkom oraz nauczycielkom, które przygotowały je do konkursu – paniom Emilii Iwańskiej i Justynie Błaszczyk.

Wszyscy uczestnicy tej edycji konkursu będą już niedługo walczyć w naszej szkole o tytuł Mistrza Ortografii Szkoły. Życzymy powodzenia.