Dnia 26 czerwca bieżącego roku o  godzinie 17.00 rozpoczęła się uroczystość pożegnania absolwentów opuszczających naszą szkołę. Wśród zaproszonych gości był proboszcz parafii pod wezwaniem św. Antoniego – o. Marek Swarło, przewodniczący Rady Rodziców – p. Grzegorz Rzymski oraz Dyrekcja, Rodzice absolwentów i nauczyciele. Uroczystość prowadził uczeń klasy VI d, Marcin Wawrzyniak.

W trakcie tego najważniejszego w  roku apelu została zaprezentowana sylwetka Prymusa Szkoły – Katarzyny Kubickiej z klasy VI d, Sportowców Roku – Zuzanny Gruszki i  Mikołaja Stacha z klasy VI a, a także laureatów nagrody Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile za szczególne osiągnięcia sportowe – Ilony Betke i Kacpra Wojakiewicza z klasy VI a.

Oprócz tego została wręczona nagroda Mistrzowi Ortografii Szkoły, Katarzynie Kubickiej, która otrzymała pamiątkowe Pióro Dyrektora Szkoły. Ponadto podziękowania od p. Małgorzaty Stopy za trud całorocznej pracy w szkolnym wolontariacie otrzymali: Ilona Betke, Zuzanna Gruszka, Marta Michalak, Wiktoria Namiel, Marta Kowalska, Marta Sadowska oraz Michał Jakubowski. W naszej szkole rozwijającej umiejętności sportowe nie mogło zabraknąć momentu wręczania medali dla zasłużonych sportowców, którzy godnie reprezentowali szkołę na zawodach i turniejach. Medal „Zasłużony Sportowiec Szkoły” otrzymali: Baczkowski Norbert, Cysarz Alicja, Grajber Jakub, Król Angelika, Mięsikowski Adam, Miłoszewska Oliwia, Nowocińska Adriana, Olejniczak Klaudia, Paszek Adam, Patrzykąt Artur, Piłat Natalia, Sarnacka Alicja, Sójka Julia, Trzeciak Piotr, Wacek Mateusz, Wszołek Martyna.

Na uroczystości przemówienie wygłosiła pani dyrektor Dorota Frydrych podkreślając osiągnięcia wszystkich absolwentów, dziękując Rodzicom i nauczycielom za trud włożony w naukę i wychowanie dzieci. Rodzice otrzymali także podziękowania za wzorowe wychowanie dzieci oraz za wyjątkowe zaangażowanie w życie szkoły i klasy.

Wśród atrakcji urozmaicających oficjalną część gali znalazły się występy uczniów – Marty Michalak i Katarzyny Śliwińskiej, które recytowały wiersze; Julii Senger i Justyny Kurasz, które śpiewały piosenki oraz Adriany Nowocińskiej wraz z partnerem Michałem Hłuchyj, którzy wykonali piękny układ taneczny do piosenki śpiewanej przez Justynę.

Myślą przewodnią tegorocznej uroczystości było nawiązanie do wiersza pt. „Taniec życia”, który recytowała Marta Michalak. W wierszu można było odszukać liczne odniesienia różnych etapów życia do poszczególnych gatunków tańca. Teraz, jak powiedziała pani dyrektor w swoim przemówieniu, nasi absolwenci zaczną „inny taniec, w innym już rytmie” w nowej szkole. Życzymy im powodzenia!

Zdjęcia: Beata Szwarc-Gazda