Dnia 5 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się uroczyste podsumowanie XIII Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego oraz VI Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subrejonu Północnej Wielkopolski.

W pierwszej części uroczystości,  nagrodzono  ośmiu laureatów  XIII Olimpiady  Ekologicznej Powiatu Pilskiego. Byli to najlepsi uczniowie spośród 40 najlepszych wyłonionych  poprzez eliminacje szkolne i gminne.

Nagrody wręczane przez starostę pilskiego pana Mirosława Mantaja odebrała zwyciężczyni w kategorii szkół podstawowych Zosia Jankowska z klasy VI a oraz jej koleżanka z klasy Julia Sójka, która zajęła miejsce szóste.

W drugiej części,  w obecności starostów : pilskiego, czarnkowsko – trzcianeckiego i  chodzieskiego, przedstawicieli zarządu powiatu, radnych powiatu i dyrektorów wydziału ochrony środowiska,  nagrodzono ośmioro laureatów VI Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej. W konkursie tym rywalizowało  40 laureatów  z pięciu powiatów północnej wielkopolski.

Pan starosta pilski szczególnie wyróżnił  dwie szkoły podstawowe, które miały w gronie laureatów dwoje uczniów. Wśród nich znalazła się Szkoła Podstawowa nr 2 w Pile , której uczennice Julia Sójka i  Zosia Jankowska zajęły odpowiednio piąte i siódme miejsce.

Należy również dodać , że były to najlepsze wyniki w historii szkoły, osiągnięte w tych konkursach.

Bardzo serdecznie gratulujemy !