Korzystając z ostatnich ciepłych dni jesieni odbyła się w ramach koła turystycznego naszej szkoły piesza wycieczka „Brzegami Gwdy”. Wzięło w  niej udział dziewięcioro uczniów pod opieką p. Arkadiusza Szumiło. Udaliśmy się na wyspę, gdzie właśnie oddano do użytku nową przystań oraz siłownię na wolnym powietrzu. Każdy z nas sprawdził swoje siły na nowych przyrządach i zgodnie stwierdziliśmy, że są naprawdę fajne i dają dużo frajdy. Dobrze, że takich miejsc, w których można się spotkać i  miło spędzić czas, jest w naszym mieście coraz więcej. Ruszyliśmy dalej śpiewając po drodze turystyczne piosenki, czym budziliśmy uśmiechy na twarzach mijających nas ludzi. Następnym przystankiem w naszym spacerze był staw, gdzie wyjęliśmy przyniesiony chleb i karmiliśmy nim kaczki, które przyzwyczajone do tego przez ludzi prawie jadły nam z ręki.

Chyba najlepszym punktem naszej eskapady był plac zabaw. Wcale nie czuliśmy się zbyt dorosłymi, aby nie skorzystać z huśtawek, wieży z linami, statku oraz wszystkich pozostałych elementów tego miejsca. Zabawa była naprawdę przednia. Lekko zmęczeni usiedliśmy na ławkach, gdzie posililiśmy się kanapkami i innymi frykasami zabranymi z domu. Nie omieszkaliśmy też spróbować wody prosto z kranu punktu wody pitnej – była naprawdę smaczna.

Opuściliśmy wyspę i w dalszą drogę ruszyliśmy ścieżką pieszo-rowerową wzdłuż brzegów Gwdy. Podziwialiśmy krajobrazy oraz przyrodę, doskonale zdając sobie sprawę z tego, że niestety już niedługo nastaną zimne i deszczowe dni.

Na koniec naszej wycieczki spotkaliśmy grupę turystów z naszej szkoły, będącą pod opieką p. Krzysztofa Kutela. Wspólnie wróciliśmy do szkoły.