Dnia 21 marca w tzw. „ Dzień Wagarowicza” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 mieli zagwarantowaną moc atrakcji. Zajęcia szkolne odbyły się zupełnie inaczej – nie było typowych lekcji.

Klasy IV – VI wzięły udział w konkursie „ Co wiemy o Unii Europejskiej?”.

Każdy zespół klasowy wystawił czteroosobową reprezentację. Klasy, współzawodnicząc ze sobą, mogły zdobyć tzw. „gratisowe punkty” za grę fair play, koleżeństwo, kibicowanie. Wszyscy uczniowie również byli adresatami pytań do publiczności, przez co mogli wspomóc swoje drużyny dodatkowymi punktami. W rywalizacji nagrodzono wszystkie drużyny, a zwyciężyła klasa IVa, II miejsce zdobyła klasa VId, a III miejsce klasa Va.

Dzieci wykazały się dobrą znajomością tematu zaskakując niejednokrotnie prowadzącą i jury.

Pytania konkursowe przygotowali p. Agnieszka Wargin i p. Dariusz Półgęsek, którzy wraz z p. Małgorzatą Puto zasiedli w komisji konkursowej. Imprezę filmował i fotografował p. Arkadiusz Szumiało, prowadzącą była p. Lidia Jaster, a całość opracowały i przygotowały p. Lidia Jaster i p. Małgorzata Puto.

Po wiedzowym konkursie była przysłowiowa chwila rozrywki – Szkolny Pokaz Talentów. Już po raz kolejny konkurs ten cieszył się dużą popularnością. Występ uświetnił Marcin Wawrzyniak uczeń klasy VI d – koncertem na trąbce. Wszyscy bawili się super, co zostało uwiecznione przez p. Arkadiusza Szumiło na zdjęciach i filmach.

Jury w składzie p. Bożena Pęciak, p. Małgorzata Puto, p. Dorota Jaworska, Martyna Szuster – uczennica klasy Vc i Adrianna Nowocińska z klasy VIa wyłoniło zwycięzców:

I miejsce - Justyna Kurasz  klasa IVa

II miejsce – Wiktoria Starzyńska  klasa Va

III miejsce – Patrycja Tausz i Oliwia Winkler klasa IVa

wyróżnienia

• Wiktoria Więckiewicz klasa IV d
  • Oliwia Winkler klasa IVa
  • Mateusz Mosiński klasa IVc

Sprzęt nagłaśniający obsługiwał p. Marek Witczak, prowadziły imprezę p. Daria Mielka i p. Bożena Pająk, a całość przygotowały p. Lidia Jaster i p. Małgorzata Puto.

Filmik z Pokazu Talentów

{youtube}wjluVjtC-fY{/youtube}