Dnia 25 listopada uczniowie z klasy IIIa wspólnie z przedszkolakami, z pilskich przedszkoli uczestniczyli w zabawie z okazji Dnia Pluszowego Misia. Organizatorem uroczystości było Przedszkole nr 17 im. Krasnala Chałabały w Pile. Do udziału w zabawie naszą klasę zaprosiła pani Anna Chołody, której serdecznie dziękujemy za wspaniałe chwile spędzone w gronie pilskich przedszkolaków i ich wychowawców. Uczniowie przyszli do szkoły  ze swoim małym lub dużym przyjacielem - misiem.

Dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia, którą przedstawiła dyrektor Przedszkola nr 17 pani Bożena Robak. Zostaliśmy zaproszeni do wspólnej zabawy w misiowej krainie, która odbyła się w sali gimnastycznej naszej szkoły. Udanej zabawy życzyła uczestnikom dyrektor szkoły pani Dorota Frydrych.

Wszystkich cieszyły wspólne pląsy i zabaw ruchowe przy znanych dzieciom piosenkach „Jadą, jadą misie”, „Pokochaj pluszowego misia”, „Miś Coralgol”. Każda grupa wykonała "Portrety Misiów", wykorzystując  technikę plastyczną -  rysunek kredą.

Na zakończenie wspaniałej przygody Miś wręczył każdej grupie  dyplom za udział w zabawie oraz książkę Wiesławy Pyrcz „O misiach i o niedźwiadkach” z misiowymi pozdrowieniami  pisarki. W klasie uczniowie z zapartym tchem wsłuchiwali się w przygody niedźwiadka.

Po minach dzieci i zaangażowaniu od razu było widać, że świętowanie tak ważnego dla nich dnia jakim jest Światowy Dzień Pluszowego Misia to „strzał w dziesiątkę!”

Dzień ten został zapieczętowany zrobieniem grupowych zdjęć z przytulankami i Kubusiem Puchatkiem.