W dniu 19 lutego 2014 r. uczniów klasy IIIa odwiedziła Julia Kubich, która chodziła do pilskiej „Dwójki” w klasie pierwszej.  Julia przeprowadziła się pod Warszawę i obecnie uczęszcza do szkoły w Radzyminie. Przyjaźń jaką nawiązała w klasie pierwszej z uczniami przetrwała do dzisiaj. Prowadzimy korespondencję z Julią, ale bardzo się ucieszyliśmy na  wieść, że podczas ferii zimowych przyjedzie do Piły i się z nami spotka. Julia miała dla nas słodką niespodziankę, a my dla niej plastyczne liściki. Wspominaliśmy  wspólnie spędzone chwile w klasie pierwszej. Prezentowaliśmy swoje sukcesy, które osiągamy  w konkursach wiedzowych, artystycznych i sporcie. Hubert Januszewski i Bartosz Kryka przedstawili swoją pokaźną kolekcję medali, które zdobyli na turniejach piłki nożnej. Oliwia Cioch przyniosła medal, który zdobyła w tańcu towarzyskim. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Zaprezentowaliśmy Julce, jakie przyjemne i ciekawe jest zdobywanie wiedzy przy wykorzystaniu tablicy interaktywnej.

2 kwietnia wybieramy się na klasową wycieczkę do Ośrodka Wypoczynkowego w Oćwiece oraz Biskupina. Obiecaliśmy Julii, że w listach opiszemy swoje wrażenia z naszej wyprawy.