Uczennice z klasy IVd, Vb i VId pod opieką p. Darii Mielki i p. Katarzyny Aszemberg - Krajewskiej w tym roku szkolnym zostały objęte akcją „ Muuvit! Ruszaj się z klasą”

„Muuvit” to program mający na celu motywować dzieci w wieku szkolnym do większej aktywności fizycznej oraz wspólnej realizacji celów z kolegami i koleżankami.

Dziewczęta które wzięły udział w kilkutygodniowej przygodzie, dzięki specjalnym książeczkom monitorowały swoją aktywność fizyczną i gromadziły punkty za aktywne spędzanie czasu w szkole, na boisku, obiektach sportowych oraz w czasie wolnym. Celem było uzyskanie co najmniej dwóch godzin aktywności fizycznej każdego dnia. Dzieci pracowały razem jako drużyna gromadząc punkty za aktywność, które były sumowane i przeliczane na mile w wirtualnej podróży. Każdego dnia drużyna przesuwała się naprzód w swojej wyprawie, odkrywając atrakcyjne miejsca docelowe na mapie oraz nowe zadania w witrynie internetowej. Ponadto dziewczęta miały za zadanie podczas jednego tygodnia podróży obserwować i notować czas spędzany przed komputerem, częstość spożywania posiłków i ilość zjadanych owoców i warzyw.

Poprzez udział w wesołej przygodzie dzieci miały nauczyć się czerpać radość z aktywności fizycznej, uświadomić sobie pozytywne skutki aktywnego trybu życia i zapamiętać, że „każdy, bez względu na poziom sprawności, może od najmłodszych lat korzystać z możliwości jakie daje sport.”

Na zakończenie akcji, za wytrwałość w dążeniu do celu uczennice zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i gadżetami do kibicowania.

Projekt „Muuvit – Ruszaj się z klasą” prowadzony jest przez Fundację v4sport. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo sportu i Turystyki. Partnerami projektu są Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej, Projekt Społeczny 2012 oraz Program Sprawny Dolnoślązaczek.