„Muuvit – Ruszaj się z klasą” jest projektem stworzonym z myślą o nauczycielach, którzy chcą włączyć do prowadzonych przez siebie zajęć nowe, ciekawe rozwiązania. Zadaniem „Muuvita” jest zachęcenie najmłodszych do aktywności fizycznej, jednocześnie ułatwiając nauczycielom prowadzenie zajęć. „Muuvit” może być wykorzystywany nie tylko podczas lekcji wychowania fizycznego, ale także do nauki języków obcych, matematyki i przyrody dzięki platformie umożliwiającej interaktywne wycieczki po Europie.

My również przyłączyliśmy się do tego fantastycznego projektu! Naszą szkołę reprezentują dziewczynki z klasy IVd, Vb i VId.

Każdy nauczyciel, który zarejestruje się na portalu otrzyma bezpłatnie wszystkie materiały potrzebne do realizacji projektu.

Są to:

• przewodnik dla realizatora projektu;
  • mapa przygody;
  • karty dla uczniów;
  • informatory dla rodziców;
  • smycze.

Grupa uczniów podejmując aktywność fizyczną zbiera punkty (1pkt. za każde 10 min dowolnego ruchu – jazda rowerem, spacer do szkoły), które po zsumowaniu pozwalają na odbycie wirtualnej podróży dookoła świata. O nowych miejscach dzieci dowiadują się od nauczycieli bądź rodziców. Dla każdej ze stron udział w projekcie „Muuvit – Ruszaj się z klasą” jest szansą na nawiązanie współpracy z nowymi osobami, wymianę doświadczeń, czy poszerzenie oferty.

A oto kilka zdjęć z naszej przygody.