W dniu 28 maja 2014 r., w auli Szkoły Policji wręczono nagrody laureatom VII Miejskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół podstawowych z klas I-III „Moje bezpieczne wakacje”. W uroczystości uczestniczyli m.in. Piotr Głowski - prezydent Piły, insp. Jerzy Powiecki – komendant Szkoły Policji w Pile, Marzenna Urbaniak - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Pile, Sabina Jakiel-Mainieri - dyrektor Towarzystwa Ubezpieczeniowego Uniqa Przedstawicielstwo w Pile, Stanisław Jendraszczak - specjalista ds. bezpieczeństwa Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile oraz uczniowie pilskich placówek oświatowych wraz z nauczycielami i opiekunami.

Na konkurs wpłynęło 120 prac plastycznych, które oceniane były przez jury z MDK w Pile i nauczycieli plastyków z SP-1. Uczniowie z naszej szkoły wykonali pomysłowe i oryginalne prace, które zostały nagrodzone:

w kategorii klas I:

III miejsce - Stanisław Kobak

wyróżnienie - Maksymilian Jendraszczak

w kategorii klas III:

I miejsce – Maja Korkowicz

wyróżnienie – Katarzyna Gazda

Podziękowaniami zostali wyróżnieni nauczyciele: Joanna Megger, Elżbieta Tracka, Bożena Stańczyk.

Organizatorem VII Miejskiego Konkursu Plastycznego dla klas I -III „Moje bezpieczne wakacje” jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Pile. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Piły p. Piotr Głowski, a pilska Szkoła Policji jest partnerem konkursu.