Dnia 10 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Pile odbyła się III edycja Miejskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku. Uczniowie klas szóstych w dwóch trzyosobowych zespołach (wiedzowy i sportowy) rywalizowali o świetne nagrody i piękne puchary.  Naszą szkołę reprezentowały drużyny:

• wiedzowa: Alicja Cysarz, Zofia Jankowska, Julia Sójka z kl. VI a
  • sportowa: Klaudia Olejniczak, Artur Patrzykąt, Mikołaj Stach kl. VI a

Rywalizacje zarówno z wiedzy jak i ze sportu odbywały się w tym samym czasie, przy czym zasadnicza część zdobycia punktów spoczywała na barkach drużyny wiedzowej. Po zsumowaniu wyników obu drużyn, reprezentanci naszej szkoły zajęli III miejsce.  Cieszymy się  i  gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy z o Mikołaju Koperniku jego życiu i działalności.

Uczniów do konkursu przygotowała p. Magdalena Słomion

W ramach w/w konkursu odbył się również konkurs plastyczny pt. „Barwy Wszechświata”, w którym II miejsce zajęła Martyna Wszołek z kl. VI a. Gratulujemy!