Dnia 12 grudnia 2013r. o godzinie 16.00 rozpoczął się Miejski Konkurs Matematyczny-  „Matematyczne Rebusy”. W  konkursie brali udział uczniowie klas III z 9  pilskich szkół podstawowych. Każda szkoła wystawiła czteroosobową drużynę. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Aleksandra Sarnacka i Martyna Iwasieczko z klasy III B, Hubert Januszewski i Bartek Kryka z klasy III a. Zawodnicy zmagali się z dziesięcioma różnego rodzaju zagadkami i  łamigłówkami matematycznymi. Za prawidłowe rozwiązanie wszystkich zadań można było otrzymać 23 punkty. Pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 12 zdobywając 20 punktów. Zaraz za nią uplasowały się: na drugim miejscu – Zespół Szkół nr 2, na trzecim miejscu – Szkoła Podstawowa nr 4. Nasi zawodnicy po dzielnym zmaganiu zajęli IV miejsce zdobywając 18,5 punktów. Cieszymy się bardzo z ich sukcesu.

Do konkursu uczniów przygotowywały panie: Beata Szwarc-Gazda, Krystyna Krzysztofiak i Elżbieta Tracka.