Ogólnopolski konkurs „Maskotka Olimpijska Twoim Bohaterem” już rozstrzygnięto i ogłoszono wyniki. Konkurs ten zorganizował Polski Komitet Olimpijski, a jego ambasadorem była Luiza Złotkowska trenująca łyżwiarstwo. Laureatką tego prestiżowego konkursu została uczennica klasy IV b naszej szkoły Karolina Miedzianowski. W kategorii klas IV – VI przyznano 5 równoległych wyróżnień wybranych ze 148 prac nadesłanych z całej Polski. Pracę Karoliny można obejrzeć na stronie PKOL. To taki miś na nartach. Brawo Karolina!!!

Na wręczenie nagród laureatów zaproszono do siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Uroczystość uświetnili wybitni sportowcy – olimpijczycy: Grażyna Rabsztyn mistrzyni w biegu przez płotki, Iwona Dzięcioł – Marcinkiewicz olimpijka z Atlanty, Aten i Pekinu, która w łucznictwie zdobyła brązowy medal, Dariusz Goździak – złoty medalista w pięcioboju z Barcelony.

Karolina od olimpijczyków otrzymała cenną pamiątkę – ich autografy. Po uroczystości dzieci zwiedzały Muzeum Sportu oraz mogły robić wspólne zdjęcia ze sportowcami.

Oprócz nagród rzeczowych Karolina przywiozła wspomnienia niezwykłych chwil, którymi chętnie podzieliła się z kolegami.