Fundacja ekologiczna Arka, z którą od dwóch lat realizujemy działania proekologiczne, zaproponowała nauczycielom, by opisali przedsięwzięcia realizowane w szkole związane z ekologią. W czerwcu 2013r. sprawozdanie zostało przesłane do fundacji. W podsumowaniu zostały uwzględnione działania wszystkich nauczycieli, których wspólnym tematem była ekologia i ochrona środowiska.

W konkursie wzięło udział 100 szkół z całej Polski. Spośród 100 obszernych sprawozdań jury wybrało 31, w tym naszą szkołę.

Placówki te zostały zaprezentowane na Facebooku, a na przełomie listopada         i  grudnia 2013r. uczniowie uczęszczający do naszej szkoły, członkowie ich  rodzin i nauczyciele oddawali głosy, by nasza szkoła uzyskała jak najwyższe miejsce. 9 grudnia 2013r. ogłoszono wyniki głosowania. Zajęliśmy 12 miejsce. Dzięki bardzo dużej ilości przedsięwzięć proekologicznych i imponującej  aktywności naszych uczniów i ich rodziców, udało nam się pokonać 88 szkół, które zapewne też miały za sobą szereg bardzo ciekawych działań dążących do ochrony środowiska.

Serdecznie gratuluję i dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym                    w głosowanie i wsparcie naszej szkoły na Facebooku. Dzięki Wam - Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele, szkoła otrzymała tytuł LAUREATA – INICJATYWA ROKU Listy dla Ziemi 2013.

Serdecznie zapraszam do brania udziału w kolejnych przedsięwzięciach naszej szkoły. Gwarantujemy już dziś, że na pewno nie będzie ich brakowało.