Dnia 19 września 2013 r. na zajęciach w klasach trzecich gościł Mateusz Jackowiak, absolwent naszej szkoły. Mateusz jest obecnie studentem drugiego roku Wydziału Biologii SGGW w Warszawie. Zorganizował on dla trzecioklasistów ciekawą i pełną niespodzianek lekcję przyrody. Uczniowie powtórzyli wiadomości na temat parków narodowych i  krajobrazowych oraz Rezerwatu Przyrody Kuźnik. Chętnie wypowiadali się na temat zwierząt, które spotkali w okolicach Piły. Z zainteresowaniem obejrzeli prezentacje zdjęć fauny, autorstwa  p. Mateusza. Atrakcją dla dzieci były czaszki zwierząt dziko żyjących na naszych terenach oraz naturalne okazy roślinne i zwierzęce z różnych części świata. Uczniowie  chętnie uczestniczyli w obserwacji mikroskopowej. Po zajęciach dzieci deklarowały chęć podjęcia w przyszłości studiów na wydziale biologii.