Dnia 29 maja br. odbył się konkurs  wiedzy ekologicznej dla dzieci i młodzieży. Zorganizowany został przez Gminę Piła w ramach dotacji uzyskanej na edukację ekologiczną dla przedsięwzięcia pn.: „Impreza ekologiczna - Rowerowo-Recyklingowo”  z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Naszą szkołę na poziomie uczniów z klas I-III reprezentowali: Nikola Sprenger i Hubert Januszewski z klasy IIIa. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy: zasoby przyrody i ich ochrona, gospodarka odpadami, ochrona powietrza, wód i gleby, ochrona gatunkowa roślin i zwierząt, ochrona środowiska a zdrowie człowieka. Nasi reprezentanci poświęcili wiele godzin, by się dobrze przygotować.

Z ogromną radością informuję, że II miejsce zajęła Nikola, a wyróżnienie otrzymał Hubert.

Wręczenie nagród odbyło się 1 czerwca w Parku na Wyspie. Nikola otrzymała rower i dyplom, a Hubert nagrody za wyróżnienie i dyplom. Serdecznie gratuluję naszym uczestnikom. Mam nadzieję, że w następnych latach nasi uczniowie będą również tak wspaniale reprezentować naszą szkołę i zdobywać kolejne nagrody.