Dnia 21 marca 2014 r. na powitanie kalendarzowej wiosny w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile odbył się Koncert Młodych Talentów. Na szkolnej scenie zaprezentowało się aż 96 wykonawców – uczniów klas I-III. Wszystkie występy były wspaniale przygotowane, uczniowie dostarczyli niezapomnianych wrażeń wspaniałej publiczności: dyrekcji szkoły, nauczycielom, rodzicom i rówieśnikom. Obejrzeliśmy występy uczniów,  którzy swoimi zainteresowaniami, pasjami i uzdolnieniami wzbogacają i przekształcają nie tylko swoje życia, ale także życie swojego otoczenia. Podziwialiśmy talenty: wokalne, taneczne, muzyczne, recytatorskie, plastyczne, pokazy sportowców i akrobatów. Uczniowie zaprezentowali różnorodne rodzaje tańca: towarzyski, hip-hop, Zumba. Usłyszeliśmy utwory na akordeon, skrzypce i keybord. Zostaliśmy zaproszeni do galerii prac plastycznych. Młodzi artyści talenty rozwijają w naszej szkole, ale także uczęszczając na różnorodne zajęcia pozaszkolne. Wykonawcy w nagrodę za wspaniałe występy otrzymali dyplomy. Koncert Odkrywamy Talenty prowadzili uczniowe: Alicja Jeziorna i Przemysław Bilejczyk.

Organizatorem uroczystości był Samorządzik Uczniowski  wraz z opiekunem panią Beatą Szwarc-Gazdą i panią  Dorotą Sieniawską. Obsługę  multimedialną sprawował pan Marek Witczak.

Uczniowie, tego samego dnia,  z ogromną radością obejrzeli  film pt. Pan Peabody i Sherman. Organizatorem  wyjścia do kina Helios była pani Aneta Gburczyk.