Dzisiaj, 20 grudnia 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 2 przed społecznością szkolną i gośćmi wystawione zostały bożonarodzeniowe Jasełka.

Tradycją „Dwójki” jest wystawianie  świątecznego przedstawienia, w którym grają uczniowie, nauczyciele i rodzice. Jasełka wyreżyserowała katechetka Małgorzata Stopa wspólnie z siostrą Agnieszką Gromadą. Podziwialiśmy mistrzowską grę aktorską występujących, taniec aniołów, usłyszeliśmy śpiew pastorałek i piosenek zimowych. Wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu na trąbkę, saksofon, flet oraz skrzypce. Przy akompaniamencie gitary wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Społeczność uczniowska przyznała, że tegoroczne Jasełka były wyjątkowe, a występ kolegów, nauczycieli i rodziców bardzo im się podobał.

Miło nam było gościć dziennikarzy z regionalnej telewizji TV - ASTA, którym dziękujemy za obecność z nami.

W trakcie uroczystości samorząd uczniowski SP wraz z opiekunem panią Lidią Jaster obdarował gości kartkami świątecznymi. Dyrektor szkoły Dorota Frydrych  złożyła świąteczne i noworoczne życzenia, bo uczniowie do szkoły powrócą dopiero 2 stycznia.

{youtube}y8DybUzZ8o0{/youtube}

Zdjęcia: Krzysztof Słomion