Dnia 10.04.2014 r. w „Dwójce” odbył się  IV Miejski Konkurs Piosenki „Rozśpiewane Pierwszaki” pod patronatem Prezydenta Miasta Piły. Do konkursu przystąpiło dziesięć pilskich szkół podstawowych:  SP-1, SP-2, SP-4, SP-5, SP-7, SP-12, Społeczna Szkoła Podstawowa, Salezjańska Szkoła Podstawowa, ZSZ – 2,  ZSZ – 3.  Na scenie „Dwójki” wystąpiło 19 solistów oraz 1 zespół.  Poziom przygotowania uczniów był bardzo wysoki.

Jury  w składzie:

• Natalia Jurkowska - nauczyciel Szkoły Muzycznej w Pile, skrzypaczka Pilskiej Orkiestry Klasycznej,
  • Lidia Jaster – nauczyciel muzyki z SP – 2,
  • Katarzyna Kozak – nauczyciel muzyki z SP – 4,

przyznało następujące miejsca:

• I miejsce – Aleksandra Żur – Zespoł Szkół nr 2, opiekun – p. Bogna Kotwińska
  • II miejsce – Oliwia Królewicz –Szkoła Podstawowa nr 2, opiekun – p. Elżbieta Dąbrowska
  • III miejsce – Kaja Kowalska –Szkoła Podstawowa nr 1 – opiekun – p. Aleksandra Moszyk
  • Wyróżnienie - Marcin Karpiński –Szkoła Podstawowa nr 7 – opiekun p. Wiesław Kudła
  • Wyróżnienie -  Oliwia Kozłowska – Szkoła Podstawowa nr 7 - opiekun p. Wiesław Kudła
  • Wyróżnienie - Liliana Marek –Szkoła Podstawowa nr 5 – opiekun p. Elżbieta Puchalska
  • Wyróżnienie -  Małgorzata Nowak –Szkoła Podstawowa nr 12 – opiekun p. Ewa Gmitrowicz

Nagrody i dyplomy wyżej wymienionym uczniom wręczył dyrektor Wydziału Oświaty Kultury i Sportu – p. Sebastian Dzikowski wraz z przewodniczącym Rady Rodziców SP-2 – p. Grzegorzem Rzymskim. Pozostali pierwszoklasiści otrzymali dyplomy uczestnictwa wraz z upominkiem, które wręczyła dyrektor SP-2 – p. Dorota Frydrych. Nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu otrzymali podziękowania z rąk wicedyrektor Beaty Lewickiej-Kryut. W przerwie obrad jury wystąpił szkolny zespól taneczny pod kierunkiem pani Elżbiety Dąbrowskiej. Na zakończenie uczestników i gości zaproszono do pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom - opiekunom  za udział w konkursie.

Organizacją konkursu zajęły się panie: Beata Lewicka-Kryut, Beata Szwarc-Gazda, Karolina Podrucka. Opiekę medialną sprawował p. Marek Witczak.