Dnia 9 listopada 2013 r. na scenie Młodzieżowego Domu Kultury w Pile  uczniowie „Dwójki” recytowali  wiersze o rodzinnym kraju. Wykonawcami byli  trzecioklasiści: Przemysław Bilejczyk, Martyna Dorocka, Katarzyna Gazda, Oliwier Mikuczewski, Michał Piaskowski, Klaudia Politowska. Jury: Małgorzata Chwiłkowska-Kępczyńska i Lucyna Prybyszewska po wysłuchaniu 25 recytacji wszystkich uczestników nagrodziło dwóch naszych uczniów.

I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej „Mój Dom, moja Ojczyzna” zdobyła Katarzyna Gazda z klasy IIId. Wyróżnienie przyznano Martynie Dorockiej z  klasy IIIa.

Uczennice otrzymały dyplom i nagrodę książkową „Historię Polski”. Wszystkim uczestnikom wręczono  pamiątkowe dyplomy  za udział w konkursie.

{youtube}3Qo8OzzuhLo{/youtube}