Dnia 14 grudnia 2013 roku odbył się finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pt. „Mój ulubiony wiersz” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Pile. Grupa finalistów liczyła ponad trzydzieści osób z powiatu pilskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Marta Michalak, Marcin Wawrzyniak, Katarzyna Śliwińska oraz Karolina Miedzianowska. Poziom wszystkich uczestników był bardzo wysoki, dlatego o zwycięstwo nie było łatwo. Po długich naradach jury przyznało nagrody laureatom trzech miejsc oraz wyróżniło siedmioro dzieci, w tym… Marcina Wawrzyniaka z klasy VI d, którego do konkursu przygotowała pani Emilia Iwańska. Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom,  gdyż wyrecytowali swoje ulubione wiersze bardzo dobrze. Zachęcamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w następnym konkursie pt. „Cztery pory roku”, który odbędzie się wiosną.