Podczas tegorocznych ferii 185 uczniów naszej szkoły wypoczywało na zimowisku zorganizowanym w „Dwójce”. Uczestnicy spędzili czas pod opieką profesjonalnej kadry pedagogicznej. Każdego dnia czekało na nich mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach prowadzonych przez instruktorów: sportowych, komputerowych i plastycznych. Codziennie brali udział w konkursach organizowanych przez wychowawców poszczególnych grup i doskonalili swoje umiejętności plastyczne, muzyczne i sportowe. Główne atrakcje zimowiska to: konkurs plastyczny na logo swojej grupy i jej nazwę, konkurs plastyczny „Białe szaleństwa” i „Najoryginalniejszy zimowy bałwan”, quiz -„Mały mistrz”, teleturniej - „Koło fortuny”, gra w skojarzenia -„Kalambury”, grupowe układania puzzli na czas, konkurs muzyczny, bal maskowy, konkurs „Maska karnawałowa” i inne. W kręgielni „Bowling” uczniowie doskonalili umiejętności rzutu do celu. W kinie „Helios” obejrzeli ciekawe i zabawne filmy, takie jak: „Kraina lodu” oraz „Królowa Śniegu”. Chodzili też na ciekawe zajęcia do Regionalnego Centrum Kultury w Pile. Nie zabrakło też pogadanek na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych prowadzonych przez pana Andrzeja Latosińskiego, funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Pile. Każdego dnia uczestnicy zimowiska mieli zapewnione pyszne, domowe posiłki w stołówce szkolnej. Myślę, że tegoroczne ferie zimowe można uznać za udane. Dostarczyły one wszystkim dobrego humoru, świetnej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Na pewno nikt z uczestników nie mógł narzekać na nudę.