Dnia 1 października, w słoneczny dzień  uczniowie klas IIIa  i IIId udali się do Szkółki Leśnej w Dobrzycy. Naszym przewodnikiem po leśnych dróżkach był leśniczy  inż. Jarosław Ramucki, któremu dziękujemy za gościnę na terenie szkółki. Dwu kilometrowy spacer przez las sprawił wszystkim dużą radość. Rozpoznawaliśmy rośliny i zwierzęta w otoczeniu, poznaliśmy warstwową budowę lasu. Zaskakujące było spotkanie oko w oko z  jeleniem  o imieniu Baśka. W szkółce  uświadomiliśmy sobie, że młode drzewka rosną kilka lat, aby powstał nowy las. Czteroletnie dęby sięgały nam tylko do kolan. Postanowiliśmy, że w tym roku szkolnym aktywnie włączymy się w szkolną zbiórką makulatury, aby chronić lasy.

Podczas, gdy zgłębialiśmy wiedzę w szkółce, rodzice upiekli kiełbaski, które na świeżym powietrzu smakowały nam wyjątkowo.

Podczas wycieczki, w otoczeniu pięknej przyrody, bawiliśmy się  na placu zabaw oraz uczestniczyliśmy w zespołowych grach sportowych.