W marcu 2014 r. w klasach VI b, c, d na lekcjach języka polskiego prowadzonych przez panią Emilię Iwańską uczniowie mieli możliwość przygotowania krótkich scenek teatralnych. Podzieleni na grupy uczniowie przez kilka godzin lekcyjnych opracowywali pod kątem spektaklu przydzielone fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego i przygotowywali scenografię. W czasie podsumowujących zajęć wszystkie grupy zaprezentowały finalny efekt swoich prac oraz zostali ocenieni. Otrzymali także informację zwrotną od nauczyciela zawierającą między innymi wskazówki dotyczące pracy na lekcjach poświęconych podobnym działaniom.

Nauczyciel również otrzymał informację zwrotną w postaci zdań podsumowujących zredagowanych przez uczniów. Z wyjątkiem pojedynczych głosów krytycznych, większość uczestników zajęć określiła je jako ciekawą formę pracy na języku polskim, dającą możliwość wcielenia się w rolę aktora, współpracy w zespole, uczącą odpowiedzialności za efekty pracy, rozwijającą uzdolnienia poprzez zabawę.

W związku z dużym zainteresowaniem uczniów i chęcią uczestniczenia w podobnych lekcjach przewidziane jest przygotowanie kolejnego cyklu zajęć o podobnej formie.