W piątek 8 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości- dnia w którym Polska po 123 latach odzyskała wolność. Uczniowie klas III-VI pod opieką  p. Marty Trzebiatowskiej i Ani Iwanickiej  przygotowali część edukacyjno -artystyczną. Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru szkoły, złożeniem meldunku oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczczenie uroczystości rozpoczęła Klaudia Politowska, która wprowadziła nas w podniosły nastrój recytacją wiersza pt. „Polska”. Całość prowadziła uczennica klasy VIb Marta Michalak. Program apelu zaaranżowano tak, by przypomnieć fakty historyczne, przeplatane poezją i muzyką. Wysłuchaliśmy  recytacji mówiących o ofiarności narodu polskiego, miłości do ziemi rodzinnej. Wiersze deklamowali: Przemysław Bilejczyk, Wiktoria Sawicz,  Michał Piaskowski, Hanna Krajewska i  Katarzyna Gazda. Pieśni patriotyczne wykonał szkolny zespół wokalny oraz indywidualnie Justyna Kurasz. Zabrzmiała wspólnie odśpiewana pieśń "Wojenko, wojenko". Oglądaliśmy z zaciekawieniem pantomimę ilustrującą wydarzenia sprzed lat. Zwycięski moment, kiedy to nasza Ojczyzna wróciła na mapę Europy i świata, zilustrowano wystąpieniem uczennicy Julity Stępień przyodzianej w koronę i szarfę biało-czerwoną oraz połączeniem kawałków wcześniej rozerwanej mapy Polski. Celem apelu było w prosty sposób pokazanie uczniom klas młodszych, dlaczego święto 11 Listopada jest tak ważnym dla każdego Polaka.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zdjęcia: Beata Szwarc-Gazda