Dzieci, które brały udział w zajęciach same przygotowały potrawy. Każdy mały kucharz miał do dyspozycji fartuch i profesjonalne stanowisko pracy z kompletem garnków i sztućców. Uczestnicy myli składniki, kroili warzywa i ugniatali ciasto. Wszystkiego mogli dotknąć, posmakować, powąchać.
Część zajęć odbywała się w profesjonalnymi mini laboratorium piekarskim. Dzieci nauczyły się rozpoznawać rośliny zbożowe po ich kwiatostanach i ziarnach, kolejnych etapów powstawania chleba. Dowiedziały się jak dokonuje się pomiaru długości kłosów zboża, jak oblicza się masę 1000 ziaren. Mogły samodzielnie zważyć próbki ziarna i mąki z wykorzystaniem profesjonalnych wag laboratoryjnych.
Dzieci degustowały swoje dania w specjalnie zaaranżowanym pomieszczeniu. Obok w prosty i logiczny sposób poprzez praktykę i zabawę uczyły się reguł savoirvivre’u. Dowiedziały się jak nakryć do stołu z okazji przyjęcia, a także w jaki sposób podać kawę, herbatę i zjeść np. zupę, owoce morza, jajka czy desery. Ale to nie wszystko! Przerwę między zajęciami umiliła uczniom wizyta na placu zabaw, gdzie było mnóstwo ciekawych obiektów. Kolejnym punktem wycieczki było muzeum, ale nie byle jakie-Muzeum Mydła i Historii Brudu. Tam dzieci zostały przeniesione w czasie. Poznały historie zaklęte w małych kostkach, nauczyły się rozróżniać mydła, a na koniec w ramach warsztatów stworzyły własne i niepowtarzalne mydełka o wybranym kolorze, zapachu i dodatkach. To była niezapomniana wycieczka!