W ramach obchodów 25 rocznicy wyborów z  dnia 4 czerwca 1989 r. w miesiącu maju dla uczniów klas IV-VI została przeprowadzona lekcja historii pt. „Transformacja ustrojowa - czyli jak 4 czerwca w Polsce skończył się komunizm”. Na lekcji tej uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą historię naszego państwa w czasach PRL- u oraz w okresie transformacji ustrojowej. W szkole odbył się również konkurs literacki dla uczniów klas IV – VI pt. „Wywiad z dziadkiem, babcią, … na temat – Radości i udręki mieszkańców Polski Ludowej.” W dniu 4 czerwca w  czytelni szkolnej w ramach zajęć zatytułowanych „Lekcja Wolności” uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć wystawę pamiątek z czasów PRL-u oraz prezentację multimedialną pt. „Szkoła, życie i  rozrywka w czasach PRL-u”. Zarówno wystawa jak i prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie podczas prezentacji chętnie dzielili się informacjami o Polsce Ludowej, uzyskanymi od rodziców lub dziadków.