23 zespoły z rocznika 2000 i młodsze wzięły udział w I Ogólnopolskim Gwiazdkowym Turnieju Mini-Siatkówki dziewcząt, zorganizowanym przez Akademię Siatkówki Braci Lach.  W zawodach rozegranych w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile swoje umiejętności zaprezentowały m.in. drużyny z Piły, Szczecinka, Chodzieży i Czaplinka. Siatkarski maraton rozpoczął się o godzinie 9, a zakończył dopiero po 16. W zawodach - nad którymi po raz kolejny patronat objął prezydent Piły - najlepiej zaprezentowały się uczennice SP nr 2 w Pile, które wywalczyły pierwsze dwa miejsce. Brązowe medale zawisły natomiast na szyjach zawodniczek z Czaplinka. Na czwartym miejscu uplasowały się młodsze koleżanki również z pilskiej dwójki.

Podczas turnieju uhonorowano statuetkami i nagrodami najlepiej prezentujące się zawodniczki. Najlepiej zagrywającą została zawodniczka zespołu ASBL Natalia Wacek, najlepiej atakującą, zawodniczka Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile Ilona Betke, a MVP ( najlepszą zawodniczką) turnieju została Zuzanna Gruszka również ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile.

I miejsce zdobyły:

1. Gruszka Zuzanna