Dnia 17.04.2013 r. odbył się III Miejski Konkurs „Rozśpiewane Pierwszaki”. Do konkursu zgłosiły się wszystkie pilskie szkoły podstawowe oraz Zespoły Szkół nr 2 i nr 3. Wystąpiło 14 solistów i 2 zespoły wokalne. Wicedyrektor szkoły - Beata Lewicka- Kryut poinformowała uczestników, iż konkurs otrzymał Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Piły - Piotra Głowskiego. Życzyła wykonawcom powodzenia podczas prezentacji piosenek, a  publiczności wspaniałej i niepowtarzalnej zabawy.

Wokalne talenty oceniały panie: Natalia Jurkowska – skrzypaczka Pilskiej Orkiestry Klasycznej i studentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Małgorzata Nahajowska – nauczyciel muzyki w SP i Domu Kultury w Białośliwiu i Lidia Jaster – nauczyciel muzyki w SP – 2. Komisja konkursowa oceniała: dobór repertuaru, warunki głosowe, interpretację utworu, ogólne wrażenie artystyczne.

Zgodnie z regulaminem konkursu, jury przyznało następujące nagrody:

• I miejsce – Agata Brandenburger – ZSZ nr 2 im. Królowej Jadwigi – opiekun – Anna Ossowska
  • II miejsce – Amelia Biecka – ZSZ nr 3 im. Lotników Polskich – opiekun – Beata Sielecka
  • III miejsce – Wiktoria Baziuk – SP nr 2 im. Olimpijczyków Polskich – opiekun – Danuta Piechowaska
  • Wyróżnienie – Martyna Parecka – ZSZ nr 3 im. Lotników Polskich - opiekun – Beata Sielecka
  • Wyróżnienie– Marika Kubik – SP nr 5 im. Dzieci Polskich – opiekun – Barbara Kuklińska
  • Wyróżnienie – Paulina Ciesielska – SP nr 7 im. Adama Mickiewicza – opiekun - Anna Oleś

W kategorii zespołów przyznano dwa równorzędne I miejsca dla:

• Zespołu Wokalnego „Radosna Dwunastka” – SP nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi – opiekun – Anita Białek
  • Zespołu „Wiolinki” – Salezjańska Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

Pan Sebastian Dzikowski - dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UM w Pile złożył laureatom i uczestnikom gratulacje, wręczył dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz Bank PKO SA w Pile. Pani Dorota Frydrych - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 wręczyła podziękowania nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu.

Dyplomy za udział w konkursie oraz nagrody książkowe otrzymali:

• Zuzanna Antczak - SP – 1,
  • Maria Kamińska – SP – 1,
  • Jula Kłos – SP – 2,
  • Oliwia Jaceczko – SP – 4,
  • Dominika Powałka – SP – 5,
  • Amelia Wojnarowska – Szkoła Społeczna,
  • Michał Lecyk - Szkoła Społeczna,
  • Marta Mierzwa – Zespół Szkół nr 2.

Pierwszoklasiści prezentowali swoje utwory, tak jak prawdziwi artyści. Dzieciom kibicowali nauczyciele, rodzice i  dziadkowie, którzy licznie przybyli, aby wspierać swoje pociechy. Podczas obrad jury na scenie zaprezentował się szkolny zespół taneczny pod kierunkiem pani Elżbiety Dąbrowskiej oraz zespół instrumentalny przygotowany przez panią Karolinę Podrucką. Organizacją i prowadzeniem konkursu zajęły się panie: Beata Lewicka-Kryut, Beata Szwarc-Gazda i Karolina Podrucka.