„Nie pal przy mnie, proszę” to myśl przewodnia programu antytytoniowego realizowanego w naszej szkole, którego celem jest propagowanie i kształtowanie właściwych zachowań prozdrowotnych. Pod tym samym hasłem dnia 23.04.2013 r. odbył się festyn sportowo – rekreacyjny dla uczniów klas drugich i ich rodziców. Wszystkie drużyny rywalizowały ze sobą w kilku konkurencjach : wykonanie plakatu, ułożenie z puzzli ilustracji o zdrowej żywności oraz „tajemniczego hasła” , „kelnerzy na start” , przebijanie balonów i wykonywanie znajdujących się w nich zadań . Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwało jury w skład którego wchodziła p. Daria Mielka, rodzice oraz gość honorowy festynu ,przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej w Pile, p. Alicja Krzyżanowska.

Każda drużyna zaprezentowała powitalny okrzyk, zagrzewający do walki oraz piosenkę o tematyce zdrowotnej. Na zakończenie dzieci odczytały list otwarty do rodziców, w którym apelowały o niepalenie tytoniu w ich obecności. Największą liczbę punktów zdobyła klasa II d i otrzymała nagrodę książkową ufundowaną przez PSSE.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, wesołą zabawę i mile spędzony czas.

Organizacja i przebieg festynu: Krystyna Krzysztofiak, Marta Jedynak

Zdjęcia: Beata Szwarc-Gazda