Dnia 6 kwietnia 2013 r. odbył się po raz trzeci szkolny etap konkursu „Rozśpiewane Pierwszaki”, w którym wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Celem konkursu, jak co roku było upowszechnianie piosenki, która pozwala odkryć w dziecku muzykalność, rytm oraz radość śpiewania. Uczniowie zaprezentowali utwory o dowolnej tematyce dziecięcej. Przygodę pierwszoklasistów z piosenką obserwowali: p. Dorota Frydrych – Dyrektor Szkoły, nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu (p. Dorota Sieniawska, p. Danuta Piechowska, p. Karolina Podrucka), kibice z klas pierwszych a także zaproszeni rodzice, którzy wspierali swoje pociechy. W jury zasiadły panie: Lidia Jaster, Dorota Jaworska oraz Agnieszka Wargin. Komisja konkursowa oceniała dobór repertuaru, warunki głosowe, interpretację utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne. W konkursie wzięli udział następujący uczniowie: Aleksandra Śliwińska, Jagoda Turska, Julia Sieniawska, Julia Kłos, Wiktoria Baziuk, Iga Januszewska, Alicja Loch, Dominika Pyka oraz Gabriela Pawłowska.

Werdyktem jury - I miejsce zdobyła Wiktoria Baziuk w piosence pt: „Kaczka Dziwaczka” oraz II miejsce zajęła Julia Kłos w piosence pt: „Zawsze razem” kwalifikując się do Miejskiego Etapu „Rozśpiewane Pierwszaki”, który odbędzie się 17 kwietnia br. w naszej szkole. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

Za organizację i przebieg konkursu odpowiedzialne były panie: Beata Gazda i Karolina Podrucka.