W tym roku szkolnym uczniowie klasy I a Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich: Baran Maksymilian, Chmiel Anna, Cieśla Oliwia, Czerniel Zofia, Fertikowska Zuzanna, Jęckowski Eryk, Pawłowska Gabriela, Różak Dagmara, Szumski Alan, Urbański Jakub i Żupańska Wiktoria wzięli udział w II Edycji Projektu Dobrych Uczynków ,,Ziarenka Dobra” – Dzieci – Chorym Kolegom”. Uczniowie wspólnie z wychowawcą w listopadzie odwiedzili Szpital Specjalistyczny w Pile, w którym zorganizowali ciekawe zajęcia plastyczne i muzyczne dla chorych dzieci. Elementem przewodnim w pracy plastycznej było właśnie ziarenko. Uczniowie przywieźli ze sobą różne ziarna, przyprawy, a ich wspólnym zadaniem było stworzyć z tego logo projektu na dekielkach od słoików. Pomysł wszystkim się podobał, dzieci były zaangażowane w zadanie. Prace zostały uwiecznione na zdjęciach. Uczniowie zaprezentowali także dwa utwory na instrumentach perkusyjnych. Był to „Taniec łyżwiarzy” – Batti Strauss i „Waka – Waka” - Shakira Twitter. Wszyscy świetnie się przy tym bawili, chętni mogli spróbować gry na instrumentach. Uczniowie są zadowoleni z tego spotkania oraz dumni, że mogli umilić chorym rówieśnikom choć tak krótką chwilę.

12 czerwca 2013 r. w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury – w Fabryce Emocji miało miejsce podsumowanie projektu. Mamy nadzieje, że za rok również będziemy mogli zrobić kolejny dobry uczynek…