W ramach „DNI KULTURY ZDROWOTNEJ” członkowie Klubu Krokus postanowili przybliżyć uczniom naszej szkoły zagadnienia związane z tematyką zdrowej żywności. W gablocie na korytarzu ( II piętro ) pojawiły się informacje dotyczące żywności EKO, ORGANIK, BIO. Zgodnie z hasłem „ Jestem tym, co jem” klubowicze przekonywali, że kolorowe napoje, zupki w proszku, kostki rosołowe czy gotowe dania zalewane wodą nie koniecznie są zdrowe. Wspomniano też o nadwadze dzieci i młodzieży, której przyczyną w dużej mierze są batoniki, ciastka, chipsy, żywność fastfoodowa.

My, członkowie klubu KROKUS zachęcamy do kupowania produktów ekologicznych oznaczonych europejskim logo w postaci listka z gwiazdkami na zielonym tle.

Zdjęcia: Arkadiusz Szumiło