Dnia 22 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Praw Zwierząt. W tym dniu w naszej szkole w klasie III d odbył się „DZIEŃ ZWIERZAKA”. Dzieci z radością przyniosły swoje pupile, a wśród nich mogliśmy zobaczyć: kotka, szczura, świnkę morską, żółwia czerwonolicego, chomiki, basztarda (odmianę kanarka ze szczygłem), patyczaki. Nawet Pani Ela Dąbrowska dołączyła się do swoich uczniów i z radością przyniosła niespodziankę - swoje 2 pieski.

Uczniowie podczas 2 lekcji prezentowali swoje zwierzątka, opowiadali o opiece nad nimi, ich zwyczajach. Mogliśmy się dowiedzieć jaka duża odpowiedzialność ciąży na właścicielach, że każde zwierzę trzeba traktować dobrze i codziennie o nie dbać. Dzieci, które nie mają na co dzień zwierzaka w domu, mogły zobaczyć różne gatunki zwierząt na żywo, dotknąć je, poprzytulać się.  Lekcja bardzo się spodobała i dzieci już wyrażają chęć na kolejne takie spotkania z  nietypowymi przyjacielami.