Dnia 12 czerwca 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV finale Olimpiady Dzieci i Młodzieży Powiatu Pilskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Eliza Jankowska, Weronka Półgęsek, Kamil Antoniewicz, Jakub Powalisz. Po uroczystym otwarciu sportowcy szkół pilskich i  powiatu pilskiego wzięli udział w biegach sztafetowych. Podczas zawodów Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” obchodził jubileusz 60 – lecia istnienia. Z tej okazji nasza szkoła została wyróżniona za dotychczasowe osiągnięcia sportowe okolicznościowym medalem, który odebrała dyrektor szkoły Dorota Frydrych.  W gronie osób odznaczonych znalazł się wicedyrektor Mariusz Mijalski, który został wyróżniony za swoje zaangażowanie w działalność Związku.