Dnia 29 listopada 2012 r. klasa I a wraz z wychowawcą została zaproszona na spotkanie andrzejkowe do grupy 5-6 - latków z  Przedszkola nr 2 w  Pile. Celem spotkania było poznanie przez dzieci zwyczajów i obrzędów związanych z andrzejkami oraz współdziałanie w grupie. Dzieci wzięły udział w tradycyjnych wróżbach oraz ciekawych zabawach: „Co Cię czeka w  przyszłości?”, „Kto wybierze się w podróż dookoła świata?”, „Kim będziesz gdy dorośniesz?”. Uczniowie klasy pierwszej mogli wykazać się pięknym czytaniem symboli, uczyły się zaklęć, czarowały, tworzyły muzyczne figurki. Pod koniec spotkania przedszkolaki zabrały uczniów do wspólnej zabawy. Grupa 5-6-latków przygotowała witaminowy poczęstunek w  postaci pysznych jabłek. Pierwszoklasiści z wielkim sentymentem będą wspominać wspólne andrzejki z dziećmi z Przedszkola nr 2.