Dnia 19 lutego w naszej szkole odbył się I Integracyjny Turniej Gier i Zabaw Przedszkoli Osiedla Zamoście. Głównymi organizatorami turnieju byli : Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich i Publiczne Przedszkole nr 2 w Pile. Wzięły w nim udział trzy przedszkola: P.P nr 2, P.P nr 4, P.P nr 15. Całość poprowadziła p. Elżbieta Dąbrowska, nad sprawną punktacją czuwała p. Ewa Knach, a całe zaplecze sportowe przygotowała p. Daria Mielka.

Na turniej przybyli liczni goście: przedstawiciele instytucji z którymi współpracują przedszkola i nasza szkoła m.in.: p. Malgorzata Plata z Nadleśnictwa Kaczory, p. Danuta Szczawińska z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej - filii nr 1, p. Małgorzata Wiszowata z Muzeum Okręgowego oraz mali zawodnicy i ich kibice, rodzice, nauczyciele. Nad całością turnieju czuwała komisja jury.

Głównym celem turnieju była integracja wszystkich dzieci przedszkoli osiedla Zamoście jak i promowanie zdrowego stylu życia w różnych formach aktywności ruchowej. Impreza podzielona była na 2 części: część wiedzową i sportową. Udział w turnieju brały: trzylatki, czterolatki, pięciolatki, sześciolatki a  nawet ich rodzice. Część wiedzowa dotyczyła różnych zagadnień: począwszy od znajomości zwierząt lasu, poprzez wiedzę o naszym mieście i znajomość bajek, aż do wiedzy o swoim przedszkolu. Pomimo, iż zagadki nie należały do łatwych to mali zawodnicy i ich rodzice wspaniale poradzili sobie z zadaniami. Część sportowa również cieszyła się dużym zaangażowaniem. Przedszkolacy z zapałem pokonywali coraz trudniejsze konkurencje i liczne przeszkody. Podczas turnieju mali uczestnicy mogli również potańczyć z zespołem czirliderek, które specjalnie na tą okazję zaprezentowały ze swoją panią ulubione zabawy muzyczno-ruchowe. Zwycięzcą turnieju zostało P.P nr 2, II miejsce zajęło P.P nr 4, a III miejsce P.P nr 15. Wszystkim trzem przedszkolom jury wręczyło puchary. Na zakończenie turnieju każdy mały zawodnik dostał upominki od organizatorów i od przedstawicieli instytucji. Zawody okazały się wspaniałym pomysłem na wspólną zabawę; nie liczyło się zajęte miejsce. Dzieci biorące udział w turnieju czuły się wszystkie zwycięzcami; wychodziły z imprezy uśmiechnięte, zadowolone, niosąc w swym serduszku i pamięci miłe wspomnienia i oczywiście nagrody.