W dniach 18-20 maja 2011 r. w Lublinie odbył się III zjazd Szkół Podstawowych noszących imię Olimpijczyków Polskich. Reprezentację szkoły z wicedyrektor Beatą Lewiką-Kryut na czele tworzyli p. Lidia Jaster, p. Mariusz Mijalski oraz uczniowie: Natalia Sikora, Roksana łosoś, Daria Serwatka, Patrycja Tomaszewicz, Mateusz Ćwiek, Karol Subczyński, Kajetan Wrzeszcz, Paweł Krajewski.

W zjeździe udział wzięły również szkoły z Konina, Rozborza  Długiego, Świecia, Kwakowa oraz gospodarze – Szkoła Podstawowa nr  23 z Lublina. Uczniowie nie tylko rywalizowali w rozgrywkach sportowych w piłce noznej, siatkówce, koszykówce, pływaniu i biegach przełajowych, ale również brali udział w Turnieju Wiedzy Olimpijskiej i spotkaniu z olimpijczykami: Pauliną Babrzycką, Małgorzatą i Leszkiem Dureckim, Dariuszem Jabłońskim, Andrzejem Głębem, Piotrem Jackiem Jabłońskim i Jerzym Lipskim.

Młodzież miała także okazję zwiedzić Kazimierz Dolny, Nałęczów oraz Zamek Lubelski i Starówkę.

Ze zjazdu wróciliśmy bardzo zadowoleni, gdyż udało nam się wywalczyć III miejsce i zdobyć brązowy medal oraz puchar dla szkoły.

Wywiady z naszymi uczniami zamieszczone są w Kurierze Lubelskim.