Dnie 14.04.2011r. w ramach DNI KULTURY ZDROWOTNEJ uczniowie klasy Ib oraz IIId, pod kierunkiem wychowawczyń – Anety Gburczyk i Beaty Szwarc-Gazdy, przygotowali apel dla klas I-III pt. „Żyj zdrowo i kolorowo”. Celem inscenizacji było pokazanie jak właściwie należy dbać o zdrowie. Uczniowie przekonali wszystkich, że nie obca jest im profilaktyka zdrowotna. Inscenizacja przeplatana piosenkami oraz „tańcem witamin”, wywołała burzę oklasków. Aby udowodnić, że troska o zdrowie to nie tylko właściwe odżywianie, ale i aktywność fizyczna uczniowie klasy IIId zaprezentowali wszystkim zestaw ciekawych ćwiczeń. Wszyscy uczestnicy imprezy wspólnie ćwicząc udowodnili, że gimnastyka to też świetna zabawa. Na zakończenie głos zabrała pani Teresa Tomaszewska nasza szkolna pielęgniarka oraz pani wicedyrektor Beata Kryut, która wręczyła dyplomy uczniom wyróżnionym w szkolnym konkursie plastycznym pt. „Bezpieczna szkoła”. Tłem apelu „Żyj zdrowo i kolorowo” były z kolei prace kolejnego szkolnego konkursu plastycznego „Witaminowe abecadło”. Dzieci wykazały się tu dużą wyobraźnią i twórczą postawą, wykorzystując w swych pracach wiele technik plastycznych, co dało naprawdę niesamowity efekt.
A oto laureaci:

• Robert Kasprzyk VIb
  • Adrian Jabłecki VIb
  • Marcelina Krzyżanek VIb

Całą oprawą artystyczno-muzyczną zajęły się Marta Buszka i Bożena Pająk.

Zdjęcia Beata Szwarc-Gazda