Dnia 10 maja 2011 roku w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z Panią mgr Teresą Żelaźniewicz – emerytowaną nauczycielką historii, a obecnie słuchaczką Uniwersytetu III Wieku w Pile na temat Święta Polskiej Niezapominajki.
Celem prelekcji było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci oraz propagowanie idei ochrony środowiska.
W trakcie spotkania nasi wychowankowie dowiedzieli się, że niezapominajka, to symbol, znak ludzi dbających o przyrodę, ceniących piękne polskie krajobrazy, zapobiegających negatywnym zmianom zachodzących w przyrodzie.
Pani Teresa przedstawiła dzieciom sylwetkę pomysłodawcy święta – Pana Andrzeja Zalewskiego. Dzieci dowiedziały się również o okolicznościach powstania tego dnia w naszym kraju, którego celem jest zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, myśli, sytuacji. W sposób niezwykle ciekawy i barwny opowiedziała uczniom legendy oraz ciekawostki związane z niezapominajką. Tym opowieściom towarzyszyła prezentacja multimedialna przygotowana przez Panią Katarzynę Wikę przedstawiająca różne gatunki niezapominajek.
Na zakończenie spotkania dzieci serdecznie podziękowały naszemu gościowi za przybycie do świetlicy i podzielenie się wiedzą na temat Święta Polskiej Niezapominajki, o którym wcześniej nie słyszały. Zobowiązały się także do większej odpowiedzialności za własne zachowanie oraz troski o środowisko naturalne.