Właściwie lubię wszystkie pory roku, gdyż każda ma swój urok.
Wiosna jest śliczna, bo wszystko się zieleni i zakwitają kolorowe kwiaty. Uwielbiam wiosenne spacery i śpiew ptaków.Lato też bardzo lubię. Najbardziej wakacje u dziadków na wsi. Biegam wtedy z moimi psami po łąkach, albo szaleję z koleżankami w stogach siana. Kiedy przychodzi jesień cieszę się ze spotkania z kolegami i koleżankami w szkole. Fajnie jest robić ludziki z kasztanów i róże z kolorowych liści klonu. Zimę kocham za śnieg i mróz co szczypie w nos. Wesoło jest zjeżdżać z rodzicami na sankach i robić aniołka na śniegu.
Wszystkie pory roku są piękne i barwne.

Anna Maria Dęga, kl. III d

Właściwie lubię wszystkie pory roku, gdyż każda ma swój urok.
Wiosna jest śliczna, bo wszystko się zieleni i zakwitają kolorowe kwiaty. Uwielbiam wiosenne spacery i śpiew ptaków.Lato też bardzo lubię. Najbardziej wakacje u dziadków na wsi. Biegam wtedy z moimi psami po łąkach, albo szaleję z koleżankami w stogach siana. Kiedy przychodzi jesień cieszę się ze spotkania z kolegami i koleżankami w szkole. Fajnie jest robić ludziki z kasztanów i róże z kolorowych liści klonu. Zimę kocham za śnieg i mróz co szczypie w nos. Wesoło jest zjeżdżać z  rodzicami na sankach i robić aniołka na śniegu.
Wszystkie pory roku są piękne i barwne.

Anna Maria Dęga, kl. III d

Moje ulubione pory roku to zima i lato. Zimą mogę zjeżdżać na sankach i na nartach. Gdy pada śnieg robię z niego rzeźby i kule, którymi będę rzucać do celu. Dokarmiam ptaki, które zostały w Polsce na zimę. Lubię lato, bo jest wolne, wiec mogę bawić się z przyjaciółmi na podwórku.  Każdy wyjeżdża gdzie chce, na przykład na kolonie lub nad morze. Słońce tak mocno grzeje, że woda w jeziorach i morzu jest ciepła. Można się kąpać do woli.

Kasia Śliwińska

Nie mam ulubionej pory roku, lubię wiosnę, lato, jesień i zimę. Na wiosnę budzi się przyroda i zakwitają pierwsze kwiaty na przykład: zawilce, przylaszczki, przebiśniegi i sasanki. Wszystko pięknie wygląda. Lato, na polach zaczynają się pierwsze prace.  Mogę wypoczywać ciesząc się wakacjami, pluskać się w wodzie i budować  zamki z piasku. Kiedy na jesień, liście zaczną zmieniać barwy, wyglądają przepięknie, a ja  mogę zbierać kasztany i liście. Gdy spadnie pierwszy śnieg, mogę lepić śniegowego bałwana i zjeżdżać na  sankach. Każda pora roku ma swoje uroki.

Marcin Wawrzyniak

Mamy 4 pory roku : wiosna, lato, jesień, zima . Każda z nich jest interesująca . Wiosną wszystko budzi się do życia i dlatego ją podziwiam . Jesienią liście mienią się różnymi barwami , a dojrzałe borówki wpadają do mojego koszyka . Śnieżnobiała , mroźna zima to szybka jazda na łyżwach , sankach i szalona zabawa śnieżkami . Najbardziej jednak lubię lato . W gorące , upalne dni dużo czasu spędzam na świeżym powietrzu . Często jeżdżę na rowerze i rolkach . Lubię kąpać się w jeziorze i morzu . Uwielbiam zapach dojrzałych owoców i smak zimnych lodów .

Julia Senger