Dnia 26.10.2010r. kolejny raz w naszej szkole gościł teatr "MASKA" z Krakowa. Zaprezentował on uczniom klas II i III spektakl pt.: "Niech moc warzyw będzie z Wami". Barwne postaci zajączka, żabki i Maćka ukazały jak ważną rolę odgrywają w naszym codziennym życiu owoce i warzywa a jak zgubny wpływ na nasze zdrowie mają na przykład słodycze.

Klasy IV i V obejrzały przedstawienie pt. "Szkolna elita". Aktorzy wcielili się w uczniów i pokazali relacje panujące w szkole między dziećmi. Jak w każdej społeczności tak i w szkole jest grupa, która uzurpuje sobie prawo do dominowania nad resztą. Często uczniowie osiągający bardzo dobre wyniki są lekceważone przez kolegów, ponieważ pochodzą z rodzin mniej zamożnych. Artyści w bardzo przystępny i humorystyczny sposób przedstawili również wartość prawdziwej przyjaźni.
Uczniowie oglądając obydwa przedstawienia bardzo żywo reagowali i wyciągali odpowiednie wnioski z poszczególnych scen. Należy mieć nadzieję, że w prawdziwym życiu również nasi uczniowie przyjmą właściwe postawy.

Zdjęcia: Elżbieta Tracka