Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile może poszczycić się absolwentami, którzy odnieśli sukcesy w różnorodnych dziedzinach: nauce, sporcie i   tańcu. W bieżącym roku panie dyrektor: Dorota Frydrych i Beata Lewicka-Kryut we współpracy z Samorządzikiem i  Samorządem szkolnym zorganizowały dla uczniów spotkanie z absolwentem "Dwójki" - panem Sławomirem Wegnerem.  Dzieci spotkały się z tancerzem, choreografem i instruktorem pilskiej grupy FTP. Uczniowie przygotowali konferencję prasową: "100 pytań do pana Sławomira Wegnera".

Chętnie wcielili się w rolę dziennikarzy i z dużym zaangażowaniem zadawali pytania, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. Dowiedzieli się, że taniec jest pasją pana Sławka, a miłością do niego znakomicie potrafi zarażać wszystkich uczestników swoich zajęć. Po spotkaniu wielu uczniów stwierdziło, że swój wolny czas warto przeznaczyć na ćwiczenia taneczne. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację tańca hip-hop i  wzięły udział w konkursie tanecznym zorganizowanym przez absolwenta.