W dniach 2-3 czerwca odbyła się szkolna wycieczka uczniów do Berlina i na Wyspę Tropikalną (Tropical Island). W wycieczce tej brali udział uczniowie klas: IV- VI, w szczególności z klas IV b, VI b i VI d. Opiekę nad uczniami sprawowali ich wychowawcy: p. Agnieszka Zyber- Piosik, p. Anna Iwanicka, p. Emilia Iwańska oraz p. Małgorzata Stopa. Udział w wycieczce wzięły również dwie mamy uczniów z klasy IV b: p. Dorota Krzyżanek i  p. Antoniak.

Pierwszy dzień wycieczki polegał na zwiedzaniu zabytków mieszczących się w Berlinie. Uczniowie mieli okazje zobaczyć Muzeum Pergamońskie (niem. Pergamonmuseum) – muzeum, w którym zrekonstruowano Wielki Ołtarz Zeusa (pergameński ołtarz). Współtworzy berlińską tzw. Wyspę Muzeów (niem. Museumsinsel). Muzeum jest słynne także ze zbiorów starożytnej architektury oraz hellenistycznej rzeźby. Znajduje się tu m.in. brama Isztar.

Oprócz tego uczniowie zwiedzali Katedrę berlińską (niem. Berliner Dom) - ewangelicka katedra, która została zbudowana w latach 1894-1905 według planów architekta Juliusa Carla Raschdorffa z Pszczyny w stylu późnego, włoskiego renesansu. W miejscu, gdzie dziś stoi katedra znajdowała się wcześniej mniejsza katedra w stylu barokowym. W 1944 roku katedra została uszkodzona przez naloty aliantów, a odbudowa rozpoczęła się dopiero w 1975 roku. Świątynia ma 1500 miejsc i jest jedną z największych w Berlinie. To właśnie tutaj odbywają się najczęściej ekumeniczne nabożeństwa z okazji świąt państwowych lub w ważnych dla narodu momentach.

Na wszystkich uczniach ogromne wrażenie poczyniła Brama Brandenburska - zabytkowa budowla w Berlinie, jeden z charakterystycznych punktów miasta, zaprojektowana przez niemieckiego architekta, pochodzącego z Kamiennej Góry Carla Gottharda Langhansa. Budowana po wojnie siedmioletniej, w czasach umacniania Prus (kiedy w Polsce trwał Sejm Czteroletni), w roku rewolucji francuskiej została wzbogacona kwadrygą, którą powoziła naga wówczas Wiktoria, bogini zwycięstwa uwieńczona dębowymi liśćmi. Na biało pomalowana budowla nazwana została wtedy Bramą Pokoju.

Drugi dzień wycieczki polegał na zwiedzaniu Wyspy Tropikalnej mieszczącej się pod Berlinem. Jest to największy Las Tropikalny świata pod dachem, największa w Europie egzotyczna Strefa Saun, Morze Południowe z piaszczystą plażą o długości 200 metrów .

Wycieczka bardzo podobała się uczniom bo była bardzo ciekawa i dobrze zorganizowana . Dzieci wróciły z niej zadowolone i szczęśliwe .