Dnia 26 marca 2011 r. odbyła się VIII edycja Rajdu „Wiosenne Przebudzenie”. Rajd organizowany jest przez pilski oddział PTTK. Biorą w  nim udział turyści piesi, rowerzyści i kajakarze. W tym roku start trasy pieszej znajdował się na stacji kolejowej w Stobnie , a meta na placu Szkoły Policji w Pile (ok. 11 km długości).
Pierwsze kilometry przemierzaliśmy w zimowej aurze , zakończenie natomiast odbywało się w pięknym wiosennym słońcu. Po drodze zatrzymaliśmy się na odpoczynek nad Jeziorem Piaszczyste.

Na mecie , na każdego uczestnika czekała gorąca grochówka i pamiątkowy kubek. Można było brać udział w różnych konkursach m. in. konkurs na wiosenna piosenkę, przeciąganie liny, bieg w maskach przeciwgazowych.

W rajdzie uczestniczyli uczniowie: Roksana Adamczyk, Aleksandra Gołaszewska, Sandra Kamińska, Natalia Praniuk, Magdalena Palacz z klasy Vb i  Adrianna Bąk, Natalia Baron, Andrzej Jabłonka, Jarek Olejniczak, Bartek Krygiołka z kl Vc.
Uczestnikom gratulujemy doskonałej kondycji a wszystkich  zachęcamy do aktywnego wypoczynku.
Opiekun: Krzysztof Krutel