Dnia 24 lutego 2011r. poszliśmy z całą klasą do Przedszkola nr 17, gdzie dzieci obchodziły Dzień Chiński. Był tam chłopiec o imieniu Kaj, który wcześniej mieszkał 3 lata w Chinach. Dzieci przygotowały dla nas piękną prezentację dotyczącą obyczajów w Chinach. Na zakończenie każdy mógł spróbować, jak je się ryż i makaron za pomocą pałeczek. Nie było to dość łatwe, ale za to przyniosło dużo uśmiechów na naszych twarzach. W podziękowaniu za zaproszenie zaśpiewaliśmy dla dzieci piosenki o warzywach i owocach. Bardzo podobał mi się dzisiejszy pobyt w przedszkolu, w którym ciekawie i zabawnie spędziliśmy czas.

Relacja Angeliki Król

24 lutego wraz z klasą wybraliśmy się do zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 17 im. Krasnala Chałabały. Przedszkolaki wraz z swoimi paniami  Rozalią Sójką i Anną Chłody zorganizowały dla nas ciekawe spotkanie z okazji "Tygodnia Chińskiego". Jeden z naszych małych kolegów mieszkał trzy lata w Chinach. Zaciekawił nas swoją prezentacją o odległym dla nas kraju. Mieliśmy okazję również jeść chińskimi pałeczkami ryż i  makaron. Wszystkim bardzo podobało się, gdy pisaliśmy cyfry po chińsku. Następnie podziękowaliśmy przedszkolakom i  zaśpiewaliśmy im dwie piosenki.
To było bardzo interesujące i pouczające spotkanie, a zarazem smaczne. Na zawsze pozostanie w mojej pamięci.

Relacja Julii Senger

Pani wychowawczyni przekazała nam, że zostaliśmy zaproszeni do przedszkola na Dzień Chiński. Jak przekroczyliśmy próg przedszkola, to od razu pobiegliśmy do szatni zdjąć kurtki i przebrać się w stroje owocowe, które przynieśliśmy ze sobą. Później poszliśmy na salę, gdzie czekały na nas dzieci w kostiumach chińskich. Od razu, chłopiec o imieniu Kaj, który był w Chinach, pokazał nam zdjęcia i maskotki z tego kraju oraz flagę chińską. Byliśmy bardzo zaciekawieni, gdy dzieci podały nam miski z ryżem i makaronem. Następnie sprawiły nam niespodziankę, gdyż  dostaliśmy pałeczki zamiast sztućców.  Zjadłam wszystko pałeczkami, byłam z siebie dumna i pochwaliłam się tym przed dziećmi. Po degustacji przedstawiliśmy przedszkolakom nasz występ owocowy i ładnie zatańczyliśmy w takt dwóch piosenek. Jak już skończyliśmy, czekała na nas niespodzianka, mieliśmy dokładnie przerysować znaki chińskie z tablicy: cyfry od jeden  do czterech i wyraz o znaczeniu człowiek , a na końcu się podpisać. Niestety, czas szybko minął i musieliśmy już wracać. Ładnie podziękowaliśmy, ubraliśmy się i wróciliśmy do szkoły. W czasie drogi powrotnej myślałam, czy jeszcze kiedyś się zobaczymy, bo było tak fajnie. W klasie rozmawialiśmy o tym, jak ciekawie było w przedszkolu. Nie wiem, może znów kiedyś pójdziemy do nich, albo oni przyjdą do nas?

Relacja Elizy Czeszewskiej

Dziś uczniowie klasy III D zostali zaproszeni  przez dzieci z grupy „Jagódek” do przedszkola. Uczestniczyliśmy w ciekawej „wyprawie” do  Chin. Opiekunki i dzieci zorganizowały nam różne zajęcia. Oglądaliśmy pokaz slajdów , który był przygotowany przez małego Kaja i jego mamę oraz jedliśmy ryż chińskimi pałeczkami. Kaj kiedyś mieszkał w Chinach , ale przeprowadził się do Polski z rodzicami. Przed wyjściem z przedszkola zaprezentowaliśmy dzieciom piosenki w naszym wykonaniu. Bardzo podobał mi się dzień w stylu chińskim.

Relacja Alicji Cysarz