Jak co roku we wrześniu odbyła się międzynarodowa akcja: „Sprzątanie Świata 2010”. W tym roku porządkowanie miasta przez dzieci i młodzież zaplanowano na dzień 17 września.
Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Hasło tegoroczne: „Chrońmy bioróżnorodność, segregujmy odpady” .

Uczniowie "Dwójki" włączyli się do akcji i wspólnie z wychowawcami porządkowali wyznaczone tereny Piły w pobliżu szkoły, z których zostaną wywiezione odpady, zebrane w odpowiednie worki.  Natomiast najmłodsi uczniowie - trzecioklasiści udali się na boisko szkolne, aby uporządkować teren swojej placówki. Dyrekcja szkoły zadbała o bezpieczną "walkę ze śmieciami",  uczniowie otrzymali rękawice, worki, a wychowawcy klas przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa.