27 października uczniowie klas II i  III uczestniczyli  w WYJĄTKOWYM    SPEKTAKLU  „Ach ta Mysia” i  LEKCJI  TEATRALNEJ Bydgoskiego Teatru Lalek  „Buratino”,  PREZENTOWANYCH NA SCENIE MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY W PILE.
Bajka „Ach ta Mysia” jest zabawną historią opowiadającą o trojgu mieszkańcach pewnego domu: myszce o imieniu Mysia, kocie Kiciusiu i gospodyni Maryni. Historia ta jest pochwałą przyjaźni i  roli jaką odgrywa ona w życiu każdego z nas. Mówi o tym, że przyjaźń może połączyć nawet największych z pozoru wrogów. Bo czy można uznać za przyjaciół kota i mysz? A tymczasem?…

Przedstawienie udowadnia, że wszystko jest możliwe, gdy alternatywą staje się samotność. W spektaklu występują lalki i aktorzy. Ich grze towarzyszy zabawna muzyka podkreślająca intensywność zdarzeń i przeżycia bohaterów.

Po spektaklu odbyło się  spotkanie z aktorem, który opowiedział o teatrze, jego wyposażeniu, a także scenografii, muzyce teatralnej, o procesie powstawania spektaklu, funkcji reżysera, scenografa i kompozytora. Zaprezentował również wiele niezwykle ciekawych  lalek jak: jawajki, kukiełki, marionetki, czy pacynki. Opowiedział o ich budowie, historii i pochodzeniu. Zaprezentował sposoby  animacji lalek. Zachęcił też dzieci do samodzielnego tworzenia teatru z otaczających nas przedmiotów.