Pierwszy etap konkursu „Bezpieczny Trzecioklasista” odbył się w klasach, uczniowie odpowiadali na 20 pytań: otwartych i zamkniętych. Test konkursowy z zakresu pierwszej pomocy, znajomości znaków drogowych i podstawowych przepisów ruchu drogowego przygotowała Beata Szwarc-Gazda.
18  stycznia  2011 r. laureaci z każdej klasy trzeciej  zmagali się z pytaniami konkursowymi, które przygotowała  Katarzyna Wika. Popularyzowanie wśród dzieci zasad bezpieczeństwa poruszania się po drogach oraz wyrabianie nawyków stosowania się do przepisów ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy  było głównym celem konkursu.

Oto finaliści konkursu „Bezpieczny Trzecioklasista”:

I miejsce Ewa Leszczewicz – klasa IIId
II miejsce Alicja Cysarz - klasa IIId
III miejsce Katarzyna Kubicka – klasa IIId
IV miejsce Julia Sójka – klasa IIIc

Życzymy uczniom powodzenia w miejskim etapie konkursu „Bezpieczny Trzecioklasista” 2011r. .