Dnia 11 marca  2011 roku odbył się IX Turniej Wiedzy o Pile dla uczniów szkół podstawowych miasta Piły. Głównym celem corocznej edycji turnieju było zachęcenie uczniów do poznawania historii i walorów przyrodniczych swojego miasta.
W Turnieju wzięło udział siedem trzyosobowych drużyn z  pilskich szkół podstawowych. Konkurs składał się z dwóch etapów. W  pierwszym uczniowie rozwiązywali test składający się z 20 pytań, w  drugim rozwiązywali 5 zadań quizowych. Między innymi rozpoznawali na zdjęciach miejsca i obiekty na starych fotografiach, musieli wykazać się wiedzą na temat najważniejszych wydarzeń w dziejach Piły, czy topografią miasta.  W trakcie konkursu uczestnicy i widzowie mogli obejrzeć prezentację multimedialną pt. ”Rezerwat przyrody „Kuźnik”.

Zmagania  z turniejowymi zadaniami były  bardzo zacięte i walka o czołowe lokaty trwała do ostatniego zadania. Ostatecznie  najwięcej punków zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, drugie miejsce zajęła drużyna  ze Szkoły Podstawowej nr 7, a trzecie  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Wyżej wymienione szkoły otrzymały nagrody książkowe ufundowane przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile. Organizatorami turnieju byli nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2: Emilia Iwańska, Krzysztof Krutel i Dariusz Półgęsek.

Wyniki :

SP - 5 - I miejsce ŁUKASZ KOZŁOWSKI, BARTŁOMIEJ BONIKOWSKI - opiekun: Michał Łożyński

SP - 7 - II miejsce JUSTYNA GAWŁOWSKA, MONIKA DRZEWIECKA, BARTŁOMIEJ MICHALSKI - opiekun: Mariusz Frankowski

SP - 2 - III miejsce PAULINA BŁAUCIAK, ROBERT KASPRZYK, MICHAŁ ZBIELSKI - opiekun: Krzysztof Krutel